Wózki dziecięce – do wyboru, do koloru

Wózek dziecięcy to jedno z pierwszych akcesoriów, o jakim muszą pomyśleć młodzi rodzice. Bez niego poruszanie się poza domem z małą pociechą jest bardzo utrudnione. Wybór wózka nie powinien przysporzyć nam problemów, jeśli tylko wiemy, czego od niego oczekujemy.

Zakup wózka dziecięcego to wydatek rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak raz kupiony może posłużyć przez lata i sprawdzić się w przypadku młodszego potomstwa czy innych małych członków rodziny. Dlatego watro odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki powinien być nasz wózek, aby dokonać satysfakcjonującego wyboru, który być może będzie służył nam przez wiele miesięcy.

Rynek wózków dziecięcych jest pełen odmiennych modeli i rodzajów wózków. Mowa zwłaszcza o wózkach spacerowych, wśród których znajdziemy te przeznaczone dla jednego dziecka, jak i wózki bliźniacze, czterokołowe i trójkołowe. Warto zwrócić uwagę na wagę stelażu całego wózka oraz łatwość jego składania. Dla komfortu naszego dziecka przyda się także możliwość regulacji zarówno oparcia, jak i rączek oraz podnóżka. Przydać się może odpowiednia ochrona przed wiatrem i deszczem. Możemy zdecydować się na model wózka ze ściąganym pokrowcem, dzięki czemu z łatwością utrzymamy tapicerkę wózka w czystości.

Wśród funkcji, w jakie wyposażone są dzisiejsze wózki dziecięce, znajdziemy także możliwość montażu siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy oraz kompatybilność z fotelikami samochodowymi. Z pewnością przydadzą się również koszyki zakupowe oraz funkcja blokady kół.

Fani jazdy rowerowej i joggingu mogą wybrać także wózek w formie przyczepki rowerowej – o sportowej stylistyce i konstrukcji umożliwiającej łatwe prowadzenie wózka podczas joggingu.

Rozwiązaniem droższym, jednak łączącym w jednym sprzęcie wiele zalet, są wózki wielofunkcyjne, które sprawdzą się od narodzenia dziecka do momentu osiągnięcia przez nie 3 roku życia. Funkcję wózka zmieniamy wg naszych potrzeb oraz wieku pociechy. W wieku niemowlęcym posłuży jako gondola, nieco później jako spacerówka. Do stelażu takiego wózka przymocujemy też fotelik samochodowy – z bezpiecznymi pasami i rączką dla sprawnego transportowania. Ze wszystkich tych elementów możemy korzystać zamiennie i nie potrzebujemy w tym celu dodatkowych adapterów.

Jeżeli chodzi o stylistykę wózków, wybór jest bardzo duży. Różnią się pomiędzy sobą kolorystycznie, możemy więc zaopatrzyć się w wózek w neutralnych barwach albo wybrać jeden z intensywnych odcieni czerwieni, błękitu czy zieleni. I choć nie jest to najważniejsze, stanowi uzupełnienie idealnego wózka – nie tylko bezpiecznego, komfortowego i funkcjonalnego, ale także eleganckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *